Úsvit Smrti- DÍl druhý- Nečekaná návštěva

16. května 2012 v 15:53 | Hatake Chaoss |  Vlastní Povídky

Nečekaná Návštěva*Crrr… Crrr…crrrrr* ozývá se dole zvonek. "Už jdu…" zavrčí vztekle a koukne na hodiny na nočním stolku. *To už je 9:36? Teda teď už 9:37? Proboha…" vstane a urovná své oblečení. Seběhne ze sedmého patra až do přízemí. Zastaví se u dveří, za kterýma stojí nějaká žena, teda podle stavby těla, protože přes to sklo není nic moc vidět.


"Pan Samuel Smart?" řekne ta žena a nakročí dovnitř. "A-ano…" zakoktá Samuel a zívne. Žena se na něj přísně koukne. Samuel si ji prohlédne od hlavy až k patě. Žena, vysoká 179 cm. Hubené bledé postavy. Blond vlasy, střižené nejspíš po lopatky, stažené do jednoduchého culíku. Jeden proužek překrývá oko, jehož duhovka je hnědé barvy. Na krátkém ale ostře řezaném nosíku má posazené brýle, jejich obroučky jsou černé barvy. Plné štíhlé rty, a menší pusa, na níž je zrovna zamračený pohled. Tvář je jemná, bledá, ale je vidět, že na ní je make-up, který ji dělá opálenější, aby slečna zakryla bledost kůže.

"K-kdo jste, slečno?" říká unaveně Samuel a mžourá očima. "Jsem Lisa Aamanda Valentine… žena hraběte Vincenta Valentine." A pyšně se na něj podívá. "Ach, omlouvám se lady…" vytřeští oči a pokloní se. *Tak hraběnka, jo…* a usměje se. "Ale noták…* začervená se. " A ano, jsem hraběnka…" řekne, jakoby mu četla myšlenky. Samuela to zaskočí a podívá se ji do očí. "Takže… jste to vy… protože jen upíři z klanu…. Ve vašem případě spíš rodu Valentine… mohou číst myšlenky, že mám pravdu?" "Ano…" usměje se. "Jinak, vás rád poznávám lady… a.. Abychom nestali zde na chodbě, chtěl bych vás pozvat ke mně do mého skromného bytu…" řekne nervózně. "Dobrá… " řekne Lisa a usměje se. "Jinak… Samueli… říkejte mi Liso…" koukne hraběnka a jde směr jeho byt. "Dobrá la… tedy Liso…" usměje se a jde za ní.

Lisa dojde k jeho bytu a Samuel jde první do dveří. "Omluvte mě za ten bordel…" řekne a začervená se. "Samueli, Vy jestliže tu máte bordel…. Tak já jsem anglická královna…" "Heh, vtipné… ale stejnak… omlouvám se… jinak.. dáte si kávu, čaj… co to melu a blbosti, jste upír, takže krev…a dáte si krevní skupinu A, B, AB, Nebo 0?" A usměje se. Lisa chvilku přemýšlí a pak na něj koukne. "0, prosím… a pokud možno studenou…" a usměje se. " Ano Liso… jinak.. co Hrabě Vincent? Jak se mu daří?" a mezitím Lise podá studenou krev v hrníčku. "Děkuji. Jinak, Vincentovi se daří dobře, v politice se mu nic zvláštního neděje, o jeho upírství nikdo neví, takže v pohodě. Jo, málem bych zapomněla…" sáhne do výstřihu a podá mu obálku. "Tohle jsme vám měla předat… JEN vám, Samueli!" řekne a napije se s hrnku.

"Co to je?" a zkoumá obálku. "Mno… já sama nevím. Manžel se mi nezmínil." Koukne na něj a pokrčí rameny. "Tak to jo…" lehce se zamračí a pomalu rozbaluje obálku. Lisa se znovu napije, a kdyby měli oba srdce, které by jim bušilo… bušilo by těď nahlas a rychle napětím, co bude v obálce. Bohužel ale ani jeden srdce nemají. Samuel pomaličku otevírá obálku a dopis z ní vyndává ven. Obálku odhodí stranou a rozevírá složený dopis. Když ho rozevře, jednou s ním zatřese, aby to šlo lépe přečíst.

Samuel si zprávu ještě několikrát přečetl a pak ji vzal zapalovač a spálil ho. "Proč ten dopis pálíte?" "Protože je to tajný dopis a Váš muž mi v tomto dopise zdělil, že ho mám spálit. Toť vše." "A co v tom dopise stálo?" a s úsměvem se na něj podívá. "Bohužel, to vám říci nemohu. Jinak, kdy hodláte vyrazit?" "Uhm, škoda. Já bych vyrazila teď, být váma si zabalím." Řekne s úsměvem. "V tom případě mě na chvíly omluvte, Liso" a na chvíly odchází. Dojde do pokoje a začne si balit vše důležité, pro něj. Pak se vrací s tažkou k Lise. "Můžeme vyrazit. Jinak, mohu si ještě zavolat mého Ghoula? *" " Jistě Samueli…" Samuel vytáhne mobil a chvíly vyťukává číslo. Pak přiloží k uchu a čeká, až mu to někdo zvedne. "Ano?" "Alfonzi, potřebuji tě, okamžitě přijeď a sbal si a fofrem. Jedeme mimo město." "Jé, pane, my jedeme na výlet?" "Eh, Alfonzi, ano tak trochu na výlet, ale já jedu hlavně kvůli schůzi. Tak si pospěš!" řekne lehce nakvašeně Samuel a telefon típne. Lisa se potichu zasměje a přikročí k Samuelovi a trochu mu opráší ramena a upraví límec. "Váš Ghoul je tak zábavný." "A taky hodně ukecaný…" řekne lehce smutně Samuel. "Víte, Samueli, přeci jenom jakožto váš Ghoul tak nemá moc času na své bývalé přátele, takže si nemá moc s kým povídat, tak se mu nedivte." Samuel se usměje a koukne se shora, do jejích očí. "Máte pravdu…" Lisa se mu zadívá do očí, a jemně si stoupne na špičky a políbí ho. "O tomhle Vincentovi prosím vás neříkejte, byl to přátelský polibek." Mrkne na něj a Samuel se usměje.


*= Vysvětlivka, která příjde na konci kapitoly

Ghoul= Čteme "ghůl" a je to sluha pro upíry. Vzniká tak, že když je člověk vážně ranění, tak když mu dá upír ochutnat svoji krev tak je mu zavázán sloužit. Tohle se hodně praktikovalo, aby upír měl jistotu že bude mít věrného sluhu.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kagome Uchiha Kagome Uchiha | E-mail | Web | 16. května 2012 v 16:25 | Reagovat

drsný fakt

2 katt-chan katt-chan | 18. května 2012 v 20:47 | Reagovat

moc povedeny dalsi dil prosim :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama